031-36759048
نرم افزار مدیریت ثبت نام مدارس
نرم افزار مدیریت مدارس

هوشمند سازی مدارس

هوشمند سازی مدارس

دو رویکرد در مواجهه با ورود فناوری اطلاعات و ارتباطات به مدارس وجود دارد. یکی رویکرد منفی که بیان کننده تدریجی بودن تاثیر فناوری در روند تحصیلی دانش آموزان است و صرفاً در کنار روش قدیمی کارآمدتر، دسترسی به مباحث و منابع آموزشی سریع تر می شود. دیگر رویکرد، رویکردی مثبت و نگاهی روشن به این مساله دارد و بر این باور است که فناوری اطلاعات با ورود به مدارس، ساختار نظام آموزشی سنتی را کنار زده و اهداف و ابزار آموزش را به طور اساسی تغییر می دهد. البته این تحول تنها با تغییر ابزار از جمله : اینترنت، چند رسانه ای، رایانه و … امکان پذیر نیست.
برای اینکه این ممکن محقق شود، نیاز به فرهنگ سازی در هر دو سمت ، هم در طرف یاد دهنده و هم در طرف یاد گیرنده می باشد. لازم به ذکر است که موفقیت در مسیری که شروع شده است بسیار حائز اهمیت است زیرا شکست میتواند منجر به تقویت پایه های آموزش سنتی شود و گریز از این شرایط سخت تر از قبل خواهد شد.
اما با تدبیر و تفکر، برنامه ریزی و اتکا به تجارب به دست آمده در زمینه هوشمند سازی مدارس بر این باوریم که می توانیم گام های پرقدرتی در این زمینه برداریم.

هوشمند سازی مدارس

هوشمند سازی مدارس

چهار گام برای عبور از مدارس سنتی به سوی هوشمند سازی مدارس

گام اول: ایجاد مدارس چند رسانه ای
گام دوم: ایجاد مدارس پروژه محور
گام سوم: ایجاد مدارس مطلوب
گام چهارم: ایجاد مدارس هوشمند

یکی از راه هایی که موجب امکان پذیر شدن گام های بالا است، استفاده از سیستم های هوشمند سازی مدارس است که دقیقا ابزار هوشمند سازی مدارس را در اختیار تمامی مدارس دولتی و غیر دولتی متقاضی قرار می دهد.

برای بررسی اهمیت هوشمند سازی مدارس در جهان می توانید این مقاله را مطالعه کنید .

  • School Software
  • School Software

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *